גירושים עם ילדים כל מה שחשוב לדעת

May 02 2023doritr

גירושים מהווים דבר לא פשוט כלל עבור בני הזוג המתמודדים איתם ואם יש להם ילדים, כמובן שגם עבורם. חשוב מאוד לדעת כי תהליך גירושין עם ילדים איננו דומה לתהליך גירושין ללא ילדים ועל כן, חשוב ביותר עבור תהליך מעין זה לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שילווה את ההליך ויסייע לבני הזוג להבין כיצד לבצע אותו בצורה הטובה ביותר. אם לא מגיעים להסכם גירושין הכולל בין היתר את הילדים, כל צד צריך לשמור על האינטרסים שלו בהליך הגירושין ואין ספק שבלתי אפשרי לעשות זאת ללא עורך דין מקצועי ומנוסה.

מה חשוב לדעת על הליך גירושין?

כאשר מדובר על הליך גירושין, בית הדין הרבני או בית המשפט לדיני משפחה יאפשרו לבני הזוג להגיע להסכם באופן עצמאי ורק אם לא הגיעו להסכם המדובר באופן עצמאי, יפתח תיק ויתנהל משפט רלוונטי בנושא כאשר המטרה תהיה שבית המשפט יגיע להכרעות שונות הנוגעות להליך הן מבחינת חלוקת הרכוש בין בני הזוג, קבלת המשמורת על הילדים, קביעת דמי מזונות ועוד. כמובן שבמקרה המדובר כל צד יידרש לעשות את כל מה שניתן על מנת שהפסיקה תהיה כמה שיותר לטובתו ועל כן, חשוב ביותר להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום אם מגיעים למצב הזה לצורך ייצוג הולם בבית המשפט.

כיצד שומרים על הילדים בהליך גירושים?

גירושים עם ילדים הם כאמור לא דבר כלל עבורם. הילדים נאלצים למעשה להתמודד עם פירוק התא המשפחתי הבסיסי שהם הכירו עד כה ולא פעם, כאשר ההליך מתבצע בצורה לא טובה, הרי שהם יכולים לחוות אותו בצורה שלילית ביותר. על כן, מעבר לעובדה שבני זוג שרוצים להתגרש חייבים להבין שטובת ילדיהם צריכה להיות הדבר הראשון שעומד מנגד עיניהם ועל כן, עליהם להסביר להם את המציאות בצורה הטובה ביותר ובאמצעות אנשי מקצוע מהתחום, הרי שכדאי מאוד שכל ההליך יתבצע בצורה נכונה, שלב אחר שלב, כאשר כל החלטה שמתקבלת צריכה להיות לטובת הילדים. כאשר יש ילדים, כדאי מראש לבחור בעורך דין מקצועי לצורך עריכת הסכם גירושין בכבוד הדדי ולהגיע להסכמות רלוונטיות בצורה מכבדת ומחוץ לכותלי בית המשפט.

איזה החלטות מתקבלות לגבי הילדים בהליך גירושין?

ההחלטות שצריכות להתקבל לגבי הילדים בהליך גירושין הן ראשית כל ההחלטה אצל מי תהיה המשמורת על הילדים, כאשר לרוב המשמרת תינתן לאם או שתהיה הסכמה לגבי משמורת משותפת בין האב לאם וכן, במידה ואחד הצדדים קיבל את המשמורת, הרי שיש צורך לקבוע הסדרי ראייה מסודרים לצד שני. כמובן שכל ההחלטות הללו חייבות להתקבל אך ורק לטובת הילדים וחשוב שלא לפעול מתוך רצון לנקום אחד בשני או מכל גורם שלילי אחר. עורך דין העוסק בתחום גירושים וידוע כמקצועי ביותר בתחום, יסייע לכם בליווי ראוי בהליך גירושים עם ילדים.

Share: