איך בוחרים מצבה לקרוב שנפטר? המדריך המלא

June 25 2023doritr

 

אין דבר מצער יותר מקרוב משפחה שנפטר. אם נפטר לכם קרוב משפחה אהוב ויקר, אתם בוודאי כואבים מאוד ולא מצליחים לחשוב על דבר מלבד הצער הגדול והחלל שהוא הותיר אחריו. יחד עם זאת, אתם בטח יודעים כי עליכם לדאוג לסידורי קבורה של הנפטר, לימי השבעה וכמובן, לאחר ימי השבעה גם להתקנת מצבה על קברו לקראת השלושים למותו.

רבים מסתבכים עם כל הנושא של עיצוב מצבות ועל כן, חשוב ביותר לפנות לקבלן מצבות מקצועי ומנוסה בתחום, שיסייע לכם לבחור ולהתקין את המצבה הנכונה.

מתי צריך לטפל בעניין המצבה ומה חשוב לדעת טרם בוחרים בה?

ראשית כל, חשוב שתדעו שכל העיסוק במצבה לא חייב להתחיל מייד כאשר קרוב המשפחה האהוב והיקר הלך לעולמו. עליכם להתמקד בסידורי הלוויה שלו, בימי השבעה ובאבל שלכם. כמובן שבתום ימי השבעה, אתם יכולים לגשת לקבלן מצבות מקצועי ולברר אודות מצבה מתאימה.

טרם אתם רוכשים מצבה, חשוב מאוד שתזכרו כי המצבה היא זאת שתהווה את ההנצחה לאדם האהוב והיקר ועל כן, חשוב להקדיש לה מחשבה. ניתן למצוא מצבות בסוגים שונים אשר נבדלות זו מזו בסוג האבן שממנה הן עשויות, בצבעים, בגוונים, בעיצוב ועוד.

סוגי האבנים השונים המוצעים עבור עיצוב מצבות ניתנים לעיבודים שונים וכך ניתן לבחור במצבה בקווים מעוגלים, מצבה ישרה, מצבה מלוטשת או מצבה במראה טבעי יותר. בסופו של ההליך תדרשו לבחור מה בדיוק לכתוב על המצבה.

כיצד תבחרו מצבה בצורה הטובה ביותר?

הנה כמה טיפים שיסייעו לכם בבחירת מצבות בראשון לציון או בכל אזור בארץ, בצורה הטובה ביותר:

ראשית כל, חשוב שתכירו את סוגי האבנים השונים אשר מהם מתקינים מצבות בישראל וכן, איזה מאפיינים יש לכל אבן ואיזו אבן תתאים לכם, הן מבחינת התקציב העומד על הפרק, הן מבחינת המראה שאתם רוצים להעניק למצבה והן מבחינת ההתאמה והעמידות שלה לתנאי מזג האוויר השונים.

חשוב מאוד לבחור את הגודל של המצבה המתאים לכם וכן את סוג העיבוד הרלוונטי לאבן הנבחרת. סוגי העיבוד המקובלים ביותר כיום הם: עיבוד גס, עיבוד חלק וכן עיבוד פראי. חשוב שתדעו כי הסוג של העיבוד ישפיע על המראה של האבן, על המרקם שלה ועל הגוון שלה.

טרם אתם בוחרים קבלן מצבות, עליכם לוודא כי יש לו רישיון לעסוק בתחום מטעם חברה קדישא. כמו כן, חשוב שתבחרו בקבלן מצבות אמין ומקצועי. ניתן לבקש מהקבלן לראות את תיק העבודות שלו בכדי לבחון עבודות שונות ולהבין האם מדובר על אדם מיומן ומקצועי בתחום המדובר.

מעבר לכך, חשוב שתזכרו כי המצבה תהווה הנצחה לאדם, היא המקום שאיתו תיפגשו כאשר אתם עולים לקבר של בן המשפחה האהוב והיקר ועל כן, הקפידו שהמצבה תהיה מכבדת הן מבחינת העיצוב שלה והן מבחינת המלל שהיא מכילה אודות הנפטר.

Share: