עיצוב דירת קבלן 4 חדרים – משלב התכנון ועד התוצר המוגמר

April 30 2023Oded B

כאשר מדובר על עיצוב דירת קבלן, המטרה הסופית היא לייצר את הגימור הנכון בדירה ולבחור את הריהוט המתאים, מה שמאפשר להפוך את ה-VISION שלכם למציאות. בתוך כך, השלב הראשון בעיצוב דירה חדשה מקבלן הוא תכנון.

אם אתם לקראת התהליך, כנראה שלא צריך לספר לכם כי עיצוב דירה חדשה הוא תהליך מרגש. אבל, כל מי שמכיר את עולם האדריכלות והבנייה יודע עד כמה בניינים מוגמרים עשויים להיות רחוקים מהציפיות של הדיירים ואפילו מתוכניות הבנייה. לא פעם, אפילו דירות חדשות מקבלן מצריכות שינויים בפריסה ובעיצוב של הדירה, מה שעשוי לכלול את ההיבטים הבאים:

  1. גימור וטקסטורות: עיצוב הבית יכול לכלול בחירת חיפויים לקירות בטקסטורות שונות, שדרוג רמת הגימור של הדירה וכו’.
  2. ריהוט: בחירת הריהוט מתבצעת בהתאם לגימור הדירה ובהתחשבות בגווני הצבעים המתאימים לה.
  3. מכשירים מובנים: תהליך עיצוב בית יכול לכלול בחירת מכשירים חשמליים מובנים כחלק מהתהליך הכולל של עיצוב המטבח ובחירת ארונותיו.
  4. נקודות חשמל: לעיתים נדרשות נקודת חשמל נוספות או במיקומים שונים, מה שנכלל בתהליך העיצוב.

התכנון ועד התוצר– מה צריך לדעת על עיצוב דירה?

שלב התכנון של עיצוב דירת קבלן 4 חדרים כולל את בדיקת תוכניות הבנייה והמפרט, מה שיאפשר להבין כיצד ניתן “לשחק” עם עיצוב הדירה. למשל, לעיתים בוחרים להקטין דירות כדי להפוך כל חלל לגדול יותר לאחר ההקטנה. אמנם זה נשמע כמו וואחד פרויקט, אבל האמת היא שזה קל לביצוע ע”י שבירת קיר בטון.

לאחר שמחליטים מה מעוניינים לעשות עם שטח הדירה, אפשר להתחיל עם תוכניות העיצוב ולקבל החלטות לגבי סוגי הרהיטים שמעוניינים להשתמש בהם ואיפה. בפועל, זו ההזדמנות לבחור את כל הפרטים שיגרמו לדירה להתעורר לחיים.

ביטוי עצמי בעיצוב הפנים של הדירה

מצבעי קירות ורהיטים, דרך בחירת חיפויים לקיר או ריצוף ועד בחירת שטיחים או מכשירים חשמליים – ישנן אפשרויות ביטוי עצמי רבות. במילים אחרות, בכל שלב של עיצוב פנים תוכלו לבחור את כל האלמנטים המייצגים בצורה המדויקת ביותר את הסגנון הייחודי שאתם מכוונים אליו.

התהליך של עיצוב הדירה החדשה יכול להתמקד בסגנונות שונים, כלומר מראות שונים שאפשר לנסות, לרבות עיצובים מסורתיים, דרך כפריים יותר וכלה בעיצובים מודרניים או בכלל מינימליסטיים. כמו כן, במהלך בחירת האלמנטים השונים שמבטאים את סגנונכם, אל תשכחו את הדקורציה המשלימה.

אל תמעיטו בדקורציה המשלימה בתהליך העיצוב

אמנם דקורציה משלימה נשמעת כמו משהו שולי, אבל דווקא הפריטים הקטנים יכולים לאפשר לכם להבליט את הסגנון הייחודי שלכם. למשל, חובבי פסלונים יכולים להציג לראווה אוספים של בובות תרנגולות קטנות אשר נקנו ברחבי העולם. קחו את התחביב שלכם אפילו לשלב הבא, תתקינו מדפים המציגים עשרות תרנגולות ופסלונים שונים, מה שיהפוך את אלו לחלק בלתי נפרד מהבית וייתן TWIST אמיתי בעיצוב החלל.

דקורציה משלימה יכולה לכלול גם תמונות לקירות הדירה, אגרטלים, מנורות שולחניות ועוד. בסופו של דבר, חשוב להבין שכל תהליך עיצוב דירה שונה מהתהליך שקדם לו. זאת, כי לכל דייר יש את הצרכים שלו והרצונות העיצוביים שלו.

לסיכום, ההמלצה הכי נכונה היא להסתייע במעצב פנים המספק ייעוץ חינם או ללא התחייבות.

Share: