5 טיפים לאילוף כלב

April 24 2023doritr

אם יש לכם כלב, אתם בוודאי יודעים כי אחד הדברים החשובים ביותר עבור הכלב שלכם ועבורכם הוא אילוף. אילוף יסייע לכם להתנהל בצורה נכונה מול הכלב שלכם על מנת למנוע מראש בעיות התנהגות שונות וכן בכדי שהוא יהיה קשוב אליכם ולא יעשה דברים שעלולים לפגוע בביתכם או באנשים אחרים. ישנם אנשים שבוחרים לאלף את הכלב שלהם בעזרת מאלף מקצועי או אפילו בפנסיון שבו ניתן לאלף כלבים וישנם אנשים אשר בוחרים לאלף את הכלב שלהם בעצמם. אם החלטתם ללכת על אילוף כלבים עצמאי, כדאי מאוד שתקראו את הטיפים הבאים שיכולים לסייע לכם באילוף הכלב שלכם.

טיפים לאילוף הכלב שלכם

הנה כמה טיפים שיסייעו לכם בתהליך האילוף של הכלב שלכם:

טיפ ראשון הוא: חשוב מאוד שלא לצפות לתוצאות לא ריאליסטיות בצורה מהירה. כלומר, עליכם להיערך מראש לכך שתהליך האילוף לא יהיה קצר טווח וכי התוצאות שלו לא יושגו בצורה מהירה. בשנה הראשונה של הכלב, התוצאה של האילוף תהיה איטית בצורה יחסית, אך חשוב מאוד להיות עקביים ולא להתייאש שכן, רק כך ניתן לראות תוצאות בסופו של דבר. עליכם ללמד את הכלב בתחילה את היסודות של מה רע ומה טוב ולאחר מכן להתחיל להתקדם הלאה עם המטרות של האילוף.

טיפ שני וחשוב הוא לא להאשים את הכלב שלכם בשום מצב וכן לא לכעוס על הכלב שלכם אם הוא לא מצליח להשיג את מה שמצופה ממנו. כלומר, עליכם לתמוך בכלב, להבין כי התהליך איטי ולא להאשים אותו באופן גלוי או סמוי בכך שאינכם מצליחים להשיג את התוצאות של האילוף תוך פרק הזמן שאתם מצפים. בכדי שתהליך האילוף יהיה מוצלח, עליכם להיות סבלניים ובעיקר להכיל את הכלב שלכם, להבין את המורכבות והקושי שבתהליך ולהבין את הקושי שלו.

טיפ שלישי וחשוב הוא לא לאלף את הכלב שלכם כאשר הוא קופצני ומלא באנרגיות. יש לא מעט כלבים שכל מה שהם רוצים לעשות כאשר הם רואים את הבעלים שלהם הוא לשחק איתם ולהוציא אנרגיה ועל כן, חשוב ביותר קודם כל לאפשר לכלבים שכאלה להוציא את האנרגיה שלהם באמצעות פעילות גופנית או משחק משותף ולאחר מכן, להתחיל בפעולות האילוף.

טיפ רביעי הוא להיות גמישים. חשוב שתדעו כי לא פעם כלב לא יהיה מרוכז בדברים שאתם רוצים ללמד אותו כי הוא מצוי במקום שבו דעתו מוסחת, שהוא מפחד ממשהו ועוד. חשוב למצוא את סביבת האילוף הנוחה והמתאימה ביותר לכלב שלכם ולסייע לו להיות הכי רגוע בתהליך.

טיפ חמישי וחשוב הוא להתייעץ עם מומחים. אם אתם רואים כי התהליך ממושך מדי, כי הכלב לא מנסה ללמוד וכי אתם לא מצליחים בו לאורך זמן, כדאי מאוד להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי ומנוסה, שיסייע לכם ויעניק לכם טיפים טובים ויעילים.

Share: