נעליים לחולי סוכרת, מדרסים ואביזרים נוספים-כל מה שרלוונטי לדעת

March 30 2023doritr

לא מעט אנשים חולים במחלת הסוכרת. מדובר על מחלה אשר נוצרת כתוצאה מחילוף חומרים לא תקין בגוף וכף למעשה הגוף כושל ביכולת שלו להפיק הורמון חשוב אשר קרוי: אינסולין או להשתמש בהורמון המדובר בצורה יעילה בכדי לפקח על רמות הסוכר בגוף ולאפשר להן להיות תקינות. מכיוון שבמצב של מחלת סוכרת האינסולין לא מאפשר לבצע את התפקיד שלו, הדבר יכול לגרום למגוון רחב של בעיות שונות לרבות: בעיות שונות ברגליים. על אף הסוכרת היא מחלה שאין לה מרפא, הרי שניתן לחיות איתה בצורה תקינה, אך חשוב להקפיד על אורח חיים מתאים ונכון לנוכל המחלה וכן חשוב להתמודד בצורה הטובה ביותר עם סיבוכים שיכולים להיווצר כתוצאה מהמחלה ולמנוע אותם מראש. נעליים לחולי סוכרת מהווים דרך יעילה ביותר למנוע סיבוכים שונים בכפות רגליים של אדם סוכרתי.

כיצד מטפלים בכפות רגליים סוכרתיות?

חלק משמעותי מהחולים מהסוכרת סובלים מכפות רגליים סוכרתיות וזאת בשל הפגיעה בכלי הדם שלהם באזור של הגפיים. בשל הפגיעה המדוברת הם חווים ירידה בתחושה ברגליים וכתוצאה מכך מכוויות, חתכים, שפשופים, שברים בעצמות של כפות הרגליים ולא פעם גם פצעים שיכולים להפוך גם לפצעי לחץ עד שיכולים להתפתח גם לנמק. נמק זה יכול להוביל למצב שבו יש צורך לכרות חלק מהכף רגל או את כף הרגל כולה.

כיצד תדעו כי אתם סובלים מכף רגל סוכרתית?

אם אתם חולים מחלת הסוכרת, חשוב מאוד שתשימו לב  היטב הן לרגליים שלכם והן לכפות הרגליים שלכם. ישנם סימנים אשר יכולים להעיד על התפתחות סיבוכים בכפות הרגליים שלכם כאשר הסיבוכים הם: אי סדירות במחזור של האדם, ניצול או איבוד של תחושה, תחושות דקירה וכאבים, תחושות של שריפה, גרד ללא סיבה ועוד.

כיצד תמנעו בעיות ברגליים של חולי סוכרת?

בכדי למנוע בעיות שיכולות להתפתח ברגליים של חולי סוכרת, הנה כמה דרכים יעילות שיש לנקוט בהן: ראשית כל חשוב ביותר לשמור על אורח חיים בריא הכולל אכילה נכונה לצורך שמירה על רמה תקינה של סוכר, הקפדה על פעילות גופנית, הימנעות מעישון, הזרקות של אינסולין וכן בדיקה יומיומית של המצב של הרגליים שלכם.

כמו כן, חשוב ביותר לשמור על ההיגיינה של כף הרגל על ידי רחצה במים חמים באופן יומיומי וכן ייבוש רציני בכדי למנוע שאריות של רטיבות. יש למרוח קרם על כפות הרגליים לפני השינה וכן להגן עליהם מפני תנאי מזג השונים בצורה הטובה ביותר.

חשוב ביותר לרכוש נעליים איכותיות המתאימות לכף רגל סוכרתית. כיום ניתן למצוא חנויות המציעות נעלי נוחות לגברים או לנשים אשר מתאימות בין היתר גם לחולי סוכרת. חשוב לבחור את החנות הנכונה והמומלצת ביותר לרכישת נעליים מעין אלה.

מעבר לכך ניתן למצוא אביזרים שיכולים לסייע לכפות רגליים סוכרתיות לרבות: מדרסים מיוחדים לחולי סוכרת ועוד.

 

Share: